Dobra włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w Polsce najbardziej popularny typ restauracji. Cenimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, treściwe oraz nie jest kosztowne. Oczywiście najczęściej jemy makarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście smakują rzadsze potrawy takie jak tortellini, lasagne czy desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku istotnym elementom: jak wiele półproduktów rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w menu można znaleźć też nie tak znane potrawy, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata różnorodność i potrawy z różnych zakątków kraju. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy naturalny klimat Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wino włoskie

Żadna knajpka włoska, która aspiruje do tytułu bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie miasta, nie może ignorować wina. Kolacja na włoską modę z całą pewnością powinien zawierać również aperitiff. Odrobina alkoholu to przy włoskim posiłku cos zupełnie naturalnego. kuchnia włoska Kraków Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie vin santo, kalabryjskie bivongi oraz monti z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być postrzegana jako faktycznie włoska, musi mieć szeroką kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać indywidualność włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości trzeba poszukać restauracji, która umie podać nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film