Jeśli pragniesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są bardzo obfite oraz wielokrotnie zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko trochę, żeby odkryć, że są rzeczywiście smaczne i godne paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi towarami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbacha.

Restauracja przy Rynku

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, niemniej jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z fenomenalnego chleba oraz wybornych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest bezustannie wzbogacane o nowatorskie smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w standardowej krajowej kuchni?

Polish Cuisine Krakow

Najbardziej zwyczajnymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić potrawy.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odkryć właściwie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem rozmaitych, od czasu do czasu egzotycznych potraw.
•    Oprócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna oraz czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odszukać wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw oraz perfekcyjne polskie napoje oraz cieszyć się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.