Jakakolwiek kobieta stara się wyglądać jak najodpowiedniej, jednak w pewnych momentach popełniają one błędy pielęgnacyjne, jakie niestety nie oddziałują odpowiednio na skórę. Skutkiem tego należy mieć pojęcie, czego nie robić, żeby uniknąć problemów, które będą tego efektem. Bazowym błędem pielęgnacyjnym jest na przykład zasypanie wieczorem z makijażem na buzi.
oczy
Skóra nie dosyć, że nie otrzymuje składników odżywczych to jeszcze stary makijaż zatyka pory, co może w doprowadzić do powstania krostek i zaskórniaków. Też dużym błędem jest nie używanie toniku, lub też używanie go zbyt nieczęsto. Zadaniem toniku jest przywrócenie godziwego pH dla skóry, inaczej kwaśnego. Nawet sama woda zmienia pH na zasadowy.
jędrna skóra
Przed kupnem kosmetyku, trzeba dokładnie przeczytać skład tego kosmetyku, albowiem na niektóre składniki możemy być na przykład uczuleni oraz to może zaowocować zmianami alergicznymi, inaczej zamiast być poprawniej będzie gorzej. Równie istotnym jest przestrzeganie daty ważności oraz prawidłowe warunkowe przetrzymywanie i na przykład nie wszyscy kierują szczególną uwagę na temperaturę, w jakiej kosmetyki mają być przechowywane.
Artdeco długotrwała pomadka Long Wear Lip Color
Niemniej jednak również nie właściwe wykorzystywanie skraca na przykład ważność, mimo że wedle etykiety jest jeszcze należyty. Jednak dotykanie kremu palcami w czasie nakładania skraca okres przydatności, albowiem drobnoustroje na skórze przyśpieszają starzenie się tego kremu. By zadbać odpowiednio o cerę bez pomocy kosmetyczki, jaka jednakże kosztuje czas oraz pieniądze, wypada się dowiedzieć, w jaki sposób w domu samemu zająć pielęgnacją cery. Twarz trzeba myć żelem myjącym, bezsprzecznie dobranym indywidualnie do typu cery.